ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Բաբկեն Թունյանը հետաքրքրվել է վերջին շրջանում դրամի զգալի արժեւորմամբ: Նրա խոսքով` տարվա սկզբի համեմատ դրամը դոլարի նկատմամբ արժեւորվել է մոտ 12-13 տոկոսով, իսկ 2021 թ. համեմատ` 20 տոկոսով: Պատգամավորը հետաքրքրվել է` հնարավո՞ր է, որ այս հանգամանքն ազդի էլեկտրաէներգիայի եւ գազի սակագների վրա` դրանք վերանայելու առումով:
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի խոսքով` սակագներում փոխարժեքի ազդեցությունը հաշվարկված է, եւ հայկական դրամի արժեւորումը հաշվարկների մեջ պետք է մասնակից լինի:
«Վստահ եմ, որ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովն այս հարցին կանդրադառնա տարվա կտրվածքով»,- ասել է փոխվարչապետը:

В ходе вопросов-ответов НС-Правительство депутат фракции "Гражданский договор" Б.Тунян поинтересовался значительной ревальвацией драма в последнее время. По его словам, по сравнению с началом года драм укрепился по отношению к доллару почти на 12-13%,   по сравнению с 20%. в 2020 г. Депутат поинтересовался, возможно ли влияние этого фактора на тарифы на электроэнергию и газ в плане их пересмотра.
По словам вице-премьер-министра РА М.Григоряна, влияние обменного курса на тарифы рассчитано, и ревальвация армянского драма в расчетах должна быть учтена.
"Уверен, Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) будет заниматься этим вопросом в течение года", - заметил он.